Sve vijesti
SC Derbi prvi finalista Kupa za seniore
14.02.2024
Sve vijesti
14.02.2024
SC Derbi igraće finale Kupa Crne Gore za seniore.
Podgorički klub ekspresno je stigao do finala, nakon što je od starta dominirao u polufinalnom duelu protiv Primorja – 100:62.
-Čestitke mojim igračima na pobjedi i plasmanu u finale Kupa. Ušli smo u meč kako smo se i dogovorili, čvrsto, agresivno, sa dosta rotacije i već u prvom poluvremenu odučili pobjednika. Primorje u nacionalnom šampionatu igra odlično, ima 10-2 skor i čestitam im na tome i želim im puno sreće u nastavku sezone, a mi se spremamo za finale - kazao je Dejan Jakara, trener SC Derbija.
Prvo polufinale nije donijelo nikakvu neizvjesnost. SC Derbi je nakon dosta uzbudljivog četvrtfinala protiv Teoda, večeras imao prilično lak posao u duelu sa Novljanima. SC Derbi je već nakon pet i po minuta imao prednost 19:2, što je bila najava da ,,studente” čeka lagan posao na putu do finala. Čeka se odgovor Primorja, ali je SC Derbi bio u sjajnom ritmu i već u 9.minutu bilo je 32:8.
Već u tim trenucima bilo je jasno da je iznenađenje nemoguće i da će jedan od favorita za trofej opravdati očekivanja. SC Derbi je igrao u visokom ritmu u oba pravca, do poluvremena postigao čak 64 poena i napravio ogromnu zalihu – 64:25.
Sve je bilo odlučeno, tako da je u nastavku SC Derbi odrađivao posao i polako se spremao za finale, dok je Primorje pokušavalo koliko toliko da se trgne i smanji zaostatak.
U SC Derbiju najefikasniji bio je Doukins (17), dok je Tomislav Ivišić ubacio 16, uz 5 skokova.