logo

Košarkaški savez Crne Gore

Savez

Pobjede Budućnosti Voli i SC Derbija, poraz Mornara Barsko zlato

Dvije pobjede i poraz učinak je naših košarkaških timova u sedmom kolu ABA lige.

Budućnost Voli je na nestvaran način stigla do pobjede u Zadru 104:103.

Podgoričani su na dva minuta prije kraja gubili 102:92, bili na minus 7 u posljednjem minutu i napravili su senzacionalan preokret.

Kod rezultata 103:98 Bel-Hajns je pogodio trojku, a onda odmah prekinuo akciju domaćih.

Ukrao je loptu, asistirao Rejnoldsu, a američki košarkaš takođe pogodio šut van linije 6.75m za potpuni preokret.

Imali su domaći sedam sekundi da probaju da povrate prednost i upišu trijumf, ali Karlo Žganec nije iskoristio šut za tri.

Bel-Hejns je predvodio “plave” sa 28 poena, Rejnolds je dodao 19, a Petar Popović 16.

"Plavi" imaju skor 4-3.

Do treće pobjede stigao je SC Derbi protiv Borca 93:84.

Svih 40 minuta je viđena velika borba, a u finišu su "studenti" položili važan ispit.

Loren Džekson je bio najefikasniji sa 21 poenom, Danilo Tasić i Mateo Drežnjak su postigli po 15, Andrija Slavković i Flečer Megi po 13…

Mornar Barsko zlato je izgubio od Mege u Topolici 101:85.

Barani su treći put zaredom izgubili na svom parketu.

Vodili su samo u prvoj četvrtini, a ostatak meča pripao je gostima.

Vladimir Mihailović je bio najefikasniji u barskom timu sa 26 poena, imao je i po četiri skoka i asistencije, Fets Rasel je upisao 19 poena i pet asistencija, a Marko Pecarski 14 poena i 10 skokova.