Takmičenja
Prva pobjeda Primorja
Napisao Velisa    ponedjeljak, 11 decembar 2017 20:42    PDF Štampa El. pošta

Erste_kosarkaska_ligaKošarkaši Primorja pobijedili su poslije produžetka Jedinstvo 91:80 i upisali prvu pobjedu ove sezone u ERSTE prvoj ligi.

Jedinstvo je vodilo u većem dijelu meča u Herceg Novom. Bjelopoljci su iz četvrtine u četvrtinu povećavali prednost i imali su poslije 30 minuta 12 poena viška 69:57.

Ipak domaćin je najbolje odigrao posljednji kvartal. Dobio ga je 19:7 i izborio produžetak u kom nije bilo nikakve dileme, lakih 15:4 bilo je za Primorje.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Miladinović sa 23 poena, Starovlah je dodao 18 uz 15 skokova.

Na drugoj strani 23 poena i 10 skokova Ljujića, 19 je dodao Leković, 14 Vuković.

Statistika meča Primorje 1945 - Jedinstvo 1950.

Mornar trojkom Nidama slavio u Skoplju
Napisao Velisa    nedjelja, 10 decembar 2017 21:55    PDF Štampa El. pošta

nidam_mornar

Košarkaši Mornara savladali su MZT 72:69 u 11. kolu ABA lige.

Barani su napravili čudesan preokret u Skoplju pošto su na kraju treće četvrtine gubili sa 15 poena razlike. Ipak posljednju četvrtinu dobili su 24:6 i tricom Nidama osigurali važan trijumf u regionalnom takmičenju.

“Mnogo čudan meč. U prvoj četvrtini igrali smo dobro, ali onda smo nestali sa terena. Odbrana i nije bilo toliko loša, ali u napadu smo bili potpuno dekoncentrisani. To je rezultiralo ogromnom prednošću domaće ekipe. Ipak u presudnim momentima smo proigrali, brze akcije za tri poena i lake realizacije. Volim kada igramo na trojke, to je mač sa dvije oštrice, ali ne odustajem od toga. Ovo je velika pobjeda za nas poslije poraza od Cibone kući. Imamo dobru situaciju pred nama.” – kazao je Mihailo Pavićević.

Nidam je meč završio sa 24 poena, 15 je dodao Mićović, devet Luković. Kod MZT-a 17 poena Trajkovskog, naš Nikola Pavlićević samo dva.

Mornar dijeli četvrto mjesto sa FMP-om, Partizanom, Zadrom i Olimpijom, dok je MZT posljednji sa dva trijumfa.

Lovćenu derbi protiv Teoda
Napisao Velisa    nedjelja, 10 decembar 2017 19:42    PDF Štampa El. pošta

Erste_kosarkaska_ligaKošarkaši Lovćena pobijedili su Teodo u derbiju sedmog kola ERSTE prve lige.

Lovćen je u dramatičnoj završnici stigao do pobjede 88:87. Cetinjani su već u prvoj četvrtini stvorili veliku prednost, uvodni period dobili su 23:10, međutim Teodo se nije predao i do kraja se vratio u meč, međutim Cetinjani su se radovali poslije produžetka.

Najzaslužniji za to bio je sjajni Korać koji je ubacio 27 poena uz pet asistencija. 15 poena dodao je Latković, 14 je ubacio Baćović.

U poraženom timu istakao se Popović sa 20 poena i osam skokova, 17 je ubacio Savić, 15 poena dodao je Radulović, 11 uz 13 skokova upisao je Hadžibegović.

Dva tima ponovo će se sastati u srijedu i to u okviru 2. ABA lige.

Statistika meča Lovćen 1947 - Teodo.

Statistika mečeva 7. kola IB MCKL
Napisao Velisa    nedjelja, 10 decembar 2017 19:34    PDF Štampa El. pošta

lopta_neutralno

Košarkaši Mogrena i Rudara ostvarili su pobjede u današnjim mečevima sedmog kola I B MCKL.

Opširnije...

Budućnost pobijedila u Železniku
Napisao Velisa    subota, 09 decembar 2017 21:57    PDF Štampa El. pošta

buducnost_fmp2

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su FMP u gostima 93:76 u 11. kolu ABA lige.

Podgoričani su do devete pobjedom zaredom, a desete ukupno, prilično rutinski, a ubjedljivu prednost osigurali su najviše zahvaljujući fenomenalnoj igri u posljednjem periodu.

Plavo-bijeli su već u prvoj četvrtini stvorili 13 poena prednosti, trojkom Ivanovića bilo je 30:17. Ipak FMP se vratio i preokrenuo na početku trećeg dijela meča - 52:51.

Budućnost je međutim brzo preokrenula i vratila prednost na svoju stranu, da bi serijom 11:0 na početku posljednjeg perioda riješila sve dileme.

Podgorički tim do pobjede vodili su Nemanja Gordić, Kajl Gibson i Nikola Ivanović sa po 14, dok je Kajl Lendri dodao 12 poena.

U ekipi iz Železnika najbolji je bio Marko Jeremić sa 20 koševa.

Budućnost će u narednom kolu, 15. decembra, biti gost Zadra.

Pobjede Ibra i Danilovgrada
Napisao Velisa    subota, 09 decembar 2017 20:59    PDF Štampa El. pošta

Erste_kosarkaska_liga

Košarkaši Ibra i Danilovgrada ostvarili su pobjede u večerašnjim duelima ERSTE prve lige.

Ibar je pred svojim navijačima pobijedio Danilovgrad 94:66. Prva četvrtina je bila presudna pošto je tim iz Rožaja dobio sa čak 33:7.

Blistao je Drašković sa 15 poena i 11 skokova, 17 poena ubacio Simons, 14 je imao Simić koji je uhvatio devet lopti.

U poraženom timu 15 poena Krivačevića, 11 Ratkovića.

Statistika meča Ibar - Danilovgrad.

Sutjeska je takođe bila ubjedljiva, a protiv Studentskog centra brojala je do stotke - 100:70.

Najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 16 poena bili su Čvorović i Vujović, 15 poena dodao je Habs, kao i Lalović.

Kod "studenata" 19 poena Anđelića, 14 Bogojević, 12 Mirotić.

Statistika meča Sutjeska - Studentski centar.

Statistika meča Stršljen - Zeta
Napisao Velisa    subota, 09 decembar 2017 19:34    PDF Štampa El. pošta

lopta_neutralnoKošarkaši Zete bili su bolji kao gosti od Stršljena rezultatom 72:76 (17:21, 15:10, 17:23, 23:22).

Roling bolji od Primorja
Napisao Velisa    subota, 09 decembar 2017 16:54    PDF Štampa El. pošta

Košarkašice Rolinga pobijedile su Primorje u IA ŽCKL - 67:60 (21:7, 15:21, 16:8, 15:24).

Službena lica za utakmicu 5. kola I A ŽCKL
Napisao Velisa    petak, 08 decembar 2017 14:03    PDF Štampa El. pošta

Košarkašice Budućnosti pobijedile Lovćen
Napisao Velisa    četvrtak, 07 decembar 2017 19:36    PDF Štampa El. pošta

Košarkašice Budućnost Bemax ubjedljivo su savladale Lovćen Bemax 89:41 u meču prve ženske lige Crne Gore.

Susret četvrtog kola riješen je praktično u prvoj četvrtini koju je podgorički tim, u sali Sportsko kulturnog centra UCG, dobio 31:12. Na poluvremenu je prednost porasla na 30 poena, da bi na kraju bilo 48 razlike za šampionke.

26 poena ubacila je Nikolina Babić uz pet asistencija, 13 poena uz 12 asistencija upisala je Božica Mujović, 12 je dodala Andrea Jovićević, 10 Anđela Bigović.

Teodora Šarić bila je bolja od ostalih Cetinjanki sa 19 poena.

Statistika sa meča ŽKK Budućnost Bemax - ŽKK Lovćen Bemax.