Napisao Velisa    utorak, 20 februar 2018 14:29    PDF Štampa El. pošta

lopta_neutralno

Opširnije...

Službena lica za utakmice 10. i 11. kola I A ŽCKL
Napisao Velisa    utorak, 20 februar 2018 13:30    PDF Štampa El. pošta

Službena lica za kvalifikacionu utakmicu za finalni turnir Kupa Crne Gore za seniorke

Napisao Velisa    subota, 17 februar 2018 20:34    PDF Štampa El. pošta

Košarkaši Stršljena pobijedili su MNE Team 90:55, dok je Mogren bio bolji od Kotora 79:71, a Zeta je u gostima nadigrala Podgoricu 98:73 u današnjim mečevima I B MCKL.

Budućnost pobijedila Mornar i osvojila Kup
Napisao Velisa    subota, 17 februar 2018 19:54    PDF Štampa El. pošta

buducnost_za_kupKošarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Mornar u finalu Kupa 87:83 i 11. put su osvojili trofej u ovom takmičenju.

Mornar i Budućnost Voli za trofej Kupa
Napisao Velisa    petak, 16 februar 2018 21:09    PDF Štampa El. pošta

mor_bud

Košarkaši Mornara i Budućnosti Voli igraće za trofej u Kupu Crne Gore. Finalni meč igra se u subotu od 19 sati u dvorani Morača u Podgorici.

Barani su u prvom polufinalu nadigrali u zanimljivom meču Sutjesku 83:78. Nikšićani su imali prednost u prvom poluvremenu koja je iznosila i do 13 poena, parirali su 30 minuta favorizovanom rivalu, ali je Derik Nidam potvrdio klasu i riješio pitanje pobjednika.

Mornar je dodao gas u finišu trećeg dijela i preokrenuo je rezultat u svoju korist, a u posljednjih deset minuta je potvrdio da ima kvalitetniji sastav, a Nidam je pogađao kada je trebalo.

Odlični plejmejker dao je 33 poena uključujući i pet trojki, po 11 poena dodali su Rejli Ros i Luković. Kod Sutjeske 19 poena Habsa, dva manje dodao je Pavićević.

Statistika meča Mornar - Sutjeska.

Budućnost Voli nije bila na nivou u prvoj četvrtini, ali je i 25 minuta dobre košarke bilo dovoljno za ubjedljiv trijumf nad ekipom Lovćena 1947 - 87:58.

Cetinjani su odlično ušli u meč, vodili 17:11 na kraju prve četvrtine, da bi tokom drugog perioda stigli i na 27:17. Izabranici Aleksandra Džikića do odmora su već preokrenuli rezultat, da bi u trećoj četvrtini koju su dobili 20:9 riješili pitanje pobjednika.

Sead Šehović je ubacio 16 poena za pobjednike, 14 poena je dodao Gibson. Kod Lovćena 12 poena Radunović, 11 Korać.

Statistika meča Lovćen 1947 - Budućnost Voli.

Mornar i Budućnost Voli treći put zaredom igraće za trofej Kupa, susret je u 19 sati.