Selekcije
Idealan start kvalifikacija, košarkašice pobijedile BiH
Napisao Velisa    srijeda, 15 novembar 2017 21:05    PDF Štampa El. pošta

A002_1000_x_729
Crnogorske košarkašice savršeno su otvorile kvalifikacije za Eurobasket 2019 pošto su u drugom kolu bile bolje od reprezentacije BiH 76:55.

Sjajna odbrana u drugom poluvremenu i odličan napad u većem dijelu meča obilježili su igru našeg tima, koji je imao pad u drugoj četvrtini, međutim to nije ugrozilo još jednu ubjedljivu pobjedu, koja Crnogorke gura ka novom nastupu na velikom takmičenju.

"Veoma sam srećan zbog rezultata i igre u drugom poluvremenu. Igrali smo drugu četvrtinu očajno, nijesmo bili koncentrisani, ali smo dobro reagovali. Ovo je dobar način da igračice vide šta očekujemo od njih. Želimo da dolaze spremne na okupljanja, da dolaze ponosne što nose državni dres, važno nam je da to shvate. Dosta ćemo forsirati mlade košarkašice, ovo je važan momenat za nas. Imamo dosta vremena da vježbamo. Nije važan samo rezultat, a na dobrom smo putu, već i igra. Odbrana u drugom poluvremenu bila sjajna, pričali smo o svlačionici o tome i odigrali smo odlično." rekao je selektor - Roberto Injiges.

Gošće su povele na startu 2:0, ali je tim Roberta Injigesa vezao šest poena i preuzeo kontrolu rezultata. Finiš prve četvrtine bio je furiozan, naš sastav je serijom 7:0 stigao do dvocifrene prednosti 21:10. Druga četvrtina bila je najgori dio naše igre večeras. BiH se vratila iz velikog minusa i čak uspjela da dođe do prednosti 27:24. Brzo su međutim Dubljević i drugarice vratile prednost, preokrenule na 36:27 i do odmora sačuvale pet poena viška 37:32.

Drugi dio meča donio je igru po mjeri Roberta Injigesa. Izuzetna agresivnost u odbrani i mnogo lakih poena iz tranzicije. Kada su počele da ulaze trojke bilo je jasno da BiH neće imati šansu. Na kraju treće četvrtine 53:43, tokom posljednje serija trojki pa je već na polovini posljednjeg perioda bilo jasno ko će se na kraju radovati.

Jelena Dubljević je opet bila ubjedljivo najbolja na parketu. Postigla je 26 poena uz šut iz igre 10/14. Imala je i osam skokova i četiri asistencije. Po 12 pogodaka upisale su Ana Poček, Snežana Aleksić i Milica Jovanović.

"Najvažnije je da smo uspješno završile prvu akciju osvojile nove dva boda i moramo da budemo zadovoljne. Dobro je da napredujemo iz dana u dan, nije lako sa ovim mladim igračima koji do sada nijesu imali pravu šansu. Baš zbog toga je ova pobjeda važna, jer vidite njih kako rastu, njihovu zelju u očima, to ima posebnu vrijednost." - poručila je Jelena Dubljević nakon meča.

Naša selekcija naredni meč igra 10. februara kada dočekujemo Slovačku. Poslije dvije runde smo lideri grupe sa dvije pobjede.

U utorak press konferencija ženske košarkaške reprezentacije
Napisao Administrator    ponedjeljak, 13 novembar 2017 09:19    PDF Štampa El. pošta

KSCG_novi_logo

Crnogorske košarkašice u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket ugostiće reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Pres konferencija uoči duela biće održana u "press sali Čelebić" - preko puta recepcije Hotela Verde, sa početkom u 12:30h.

Na pres konferenciji će predstavnicima medija biti podijeljene i akreditacije za drugi meč u kvalifikacijama za Eurobasket.

Susret Crna Gora - BiH igra se u srijedu od 19 sati u dvorani kompleksa Verde u Donjoj Gorici.

Jelena Dubljević obilježila start kvalifikacija za Eurobasket

Jelena_Dubljevic

Jelena Dubljević je najbolja košarkašica uvodnog kola kvalifikacija za Eurobasket 2017 - objavila je FIBA.

Dubljevićeva je zablistala na meču protiv Islanda i predvodila je naš tim do pobjede 84:62 protiv Islanđanki. Jelena je imala savršenu šutersku noć pošto joj je za 30 poena bilo potrebno samo 14 pokuša od kojih je pogodila 11.

Naša najbolja košarkašica uz 30 poena imala je i šest skokova, a savršeno je šutirala sa linije slobodnih bacanja 8/8.

U idealnoj petorci uvodne runde našle su se još Belgijanka Ema Meseman, Džona Lidam iz Velike Britanije, Alina Jagupova reprezentativka Ukrajine i Milica Deura koja je predvodila BiH do trijumfa protiv Slovačke.

Šansu da gledate okršaj Jelene Dubljević i Deure imaćete u srijedu. Naše košarkašice u dvorani Verde će ugostiti BiH u drugom kolu kvalifikacija, a pobjednik će već napraviti veliki korak ka završnici šampionata.

Košarkašice ubjedljive na Islandu
Napisao Administrator    subota, 11 novembar 2017 18:10    PDF Štampa El. pošta

injiges

Opširnije...

U ponedeljak okupljanje ženske seniorske reprezentacije
Napisao Administrator    petak, 03 novembar 2017 12:58    PDF Štampa El. pošta

Selektor Mitrović objavio širi spisak za kvalifikacione utakmice sa Španijom i Bjelorusijom
Napisao Milos Pavicevic    utorak, 10 oktobar 2017 11:08    PDF Štampa El. pošta

lopta_neutralnoSelektor Mitrović objavio širi spisak muške seniorske reprezentacije

Reprezentacija se vratila u Podgoricu
Napisao Milos Pavicevic    ponedjeljak, 11 septembar 2017 16:40    PDF Štampa El. pošta

Crna_Gora__-_Madjarska_5Crnogorska reprezentacija vratila se iz Istanbula, nakon eliminacije sa Eurobasketa, u osmini finala, nakon poraza od Letonije u ''Sinan Erdem'' areni. Naša reprezentacija nakon eliminacije u grupnoj fazi na prethodna dva nastupa na smotrama najboljih selekcija Starog kontinenta (Litvanija 2011. i Slovenija 2013. godine), po prvi put je igrala u drugoj fazi, a nakon tri pobjede i dva poraza u preliminarnoj rundi u Klužu, izabranici Bogdana Tanjevića u duelu u kojem nijesu imali prava na grešku, nijesu imali snage da se na pravi način suprotstave sjajnom protivniku. Letonija je uz sjajan procenat šut za tri poena (15 trojki iz 25 pokušaja) došla do ubjedljive pobjede i plasmana među osam najboljih. Na podgoričkom aerodromu, na pitanja novinara odgovarali su selektor Tanjević, te Nikola Vučević i Nikola Ivanović. Novi ciklu za naš državni tim počinje u novembru kada kreću kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u kojima će rivali u prvoj rundi biti Španija, Slovenija i Bjelorusija.

''Naletjeli smo na najtežeg rivala''
Napisao Milos Pavicevic    nedjelja, 10 septembar 2017 13:18    PDF Štampa El. pošta

Crna_Gora_Rumunija_7Selektor Crne Gore Bogdan Tanjević kazao je nakon eliminacije sa Eurobasketa da Letonija može da ide i do finala. Crna Gora je ubjedljivim porazom od Letonije 100:68 u osmini finala završila nastup u osmini finala Eurobasketa. Prvi put je naša selekcija prošla grupu, iz trećeg pokušaja došla do faze eliminacije, što je, kako su svi isticali pred početak šampionata, bio i osnovni cilj.

Crna Gora eliminisana u osmini finala

slika-1

Muška seniorska reprezentacija u osmini finala završila je nastup na Evropskom prvenstvu koje se održava u Turskoj, Finskoj, Rumuniji i Izraelu – izabranici Bogdana Tanjevića u ''Sinan Erdem'' areni u Istanbulu poraženi su od selekcije Letonije 100:68 (27:15, 26:22, 29:15, 16:18). U najvažnijem meču u istoriji crnogorske košarke u kojem nijesu imali prava na grešku, Bojan Dubljević i saigrači samo jednom su poveli (8:7, 6. minut), priključak su držali do 12. minuta (24:27), ali su do velikog odmora dozvolili Letoncima da steknu značajnu prednost (53:37) koju su u nastavku samo uvećavali zahvaljujući sjanom šutu za tri poena i 15 pogođenih trojki iz 25 pokušaja. Uz veliki broj raspoloženih igrača u protivničkom timu i sjajan procenat šuta, izabranici selektora Tanjevića nijesu imali šanse protiv neugodnog protivnika, koji je izborio plasman u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Slovenije. Naša reprezentacija nakon eliminacije u grupnoj fazi na šampionatima u Litvaniji i Sloveniji 2011. i 2013. godine,  po prvi put je izborila prolaz u eliminacionu rundu, ali je to ispostavilo se bio i krajnji domet, jer se protiv brzih i šuterski sjajnih letonskih igrača nije moglo.

Crna Gora protiv Letonije za četvrtfinale
Napisao Milos Pavicevic    subota, 09 septembar 2017 15:58    PDF Štampa El. pošta

Crna_Gora_Hrvatska_Kluz_5Muška seniorska reprezentacija u nedjelju (11. 30 sati) će igrati protiv Letonije u ''Sinan Erdem'' areni u Istanbuu u osmini finala EuroBasketa koji se održava u Turskoj, Finskoj, Rumuniji i Izraelu. Nakon osvajanja trećeg mjesta u grupi C sa tri pobjede i dva poraza, ''crveni'' su u petak doputovali u Istanbul, odradili dva treninga i u dobrom raspoloženju očekuju duel protiv sjajnog rivala koji je grupnu fazu završio sa četiri pobjede i samo jednim porazom. Prvi cilj je ispunjen, jer je naša reprezentacija nakon eliminacije u grupno fazi na šampionatima u Litvaniji i Sloveniji 2011. i 2013. godine, izborila prolaz u eliminacionu rundu, a iako respektuju protivnika, Bojan Dubljević i saigrači vjeruju da mogu da naprave korak više i pobjedom protiv Letonije, ostvare veliki uspjeh - plasman među osam najboljih u Evropi. Pobjednik duela Crna Gora – Letonija u četvrtfinalu će igrati protiv Slovenije koja je bila ubjedljiva protiv Ukrajine u osmini finala.

''Crveni'' trenirali u ''Sinan Erdem'' areni
Napisao Milos Pavicevic    petak, 08 septembar 2017 18:15    PDF Štampa El. pošta

Istanbul_trening_Sinan_Erdem_1

Muška seniorska reprezentacija odradila je prvi trening u ''Sinan Erdem'' areni u Istanbulu u kojoj će se igrati utakmice eliminacione runde EuroBasketa koji se održava u Turskoj, Finskoj, Rumuniji i Izraelu. Nakon osvajanja trećeg mjesta u grupi C sa tri pobjede i dva poraza, ''crveni'' su čarter letom zajedno sa preostale tri selekcije koje su iz Kluža izborile plasman u Istanbul, oko 13 sati po lokalnom vremenu doputovali u jedini grad koji se prostire na dva kontinenta, a nakon kratkog odmora, odradili i prvi trening u dvorani koja je bila domaćin Svjetskog prvenstva 2010. godine i u kojoj će u nedjelju (11. 30 sati po našem vremenu) igrati protiv Letonije u osmini finala. Prvi cilj je ispunjen, jer je naša reprezentacija nakon eliminacije u grupno fazi na šampionatima u Litvaniji i Sloveniji 2011. i 2013. godine, izborila prolaz u eliminacionu rundu, a iako respektuju protivnika koji je grupnu fazu završio sa četiri pobjede i porazom, Bojan Dubljević i saigrači vjeruju da mogu da naprave korak više i pobjedom protiv Letonije, ostvare veliki uspjeh - plasman među osam najboljih u Evropi.