Slovačka nakon drame pobijedila Crnu Goru
Napisao Velisa    subota, 10 februar 2018 21:12    PDF Štampa El. pošta

Jelena_dubljevic_CG

Drama nije imala srećan kraj za naše košarkašice večeras u Podgorici. Slovačka je slavila 73:72 u trećem kolu kvalifikacija za Eurobasket.

Prvi poraz naših djevojaka u kvalifikacijama stigao je poslije velike drame. Orozova je postigla trojku pet sekundi prije kraja za trijumf koji je napravio gužvu na vrhu grupe, pošto sada Crna Gora, Slovačka i BiH imaju identičan učinak od dvije pobjede i poraza.

Naše su savršeno počele meč. Prva četvrtina bila je kao iz snova. Agresivno u odbrani, tečno i precizno u napadu. Lopta je savršeno cirkulisala i uvijek završavala kod slobodne djevojke. U uvodnom periodu posebno inspirisala bila je Milica Jovanović koja je pogađala iz svih pozicija, pa je pokrenula seriju 11:0 kojom su naše djevojke od 6:6 stigle do 17:6. Prednost je išla i do 14 razlike, a na kraju perioda bilo je 29:17.

"Slovačka je više željela pobjedu od nas. Odigrale smo prvu četvrtinu kao što smo se dogovorile, a u ostale tri smo jurile rivalke kojima to odgovara. Na kraju smo se vratile na želju, ali smo većinu utakmice igrale bez glave. Možemo da se uhvatimo na milion faktora, povreda i drugih, ali to nećemo raditi ako smo ozbiljne osobe. Porazi su nekada i dobri, jer se iz njih može izvući dosta pouka", - rekla je nakon meča Jelena Dubljević.

A povrede se moraju pomenuti, jer je nakon svih pehova večeras rotacija bila smanjena neigranjem Jelene Vučetić koja je morala da preskoči meč zbog povrede.

Početak druge četvrtine bio je presudan za pobjednika po mišljenju našeg selektora Roberta Injigesa. Gošće su nam za šest minuta napravile 18:0 i potpuno su preokrenule meč u svoju korist. Istina nijesu se odlijepile, ali su dobile dosta samopouzdanja da mogu do trijumfa. Na poluvremenu je bilo +3 za Slovačku, a u posljednji period ušlo se pri neriješenih 53:53.

Slovačka je prva napravila osjetnu razliku u četvrtini odluke. Serijom trojki ta selekcija stigla je do plus 7 na samo tri minuta prije kraja. Naše su tu pokazale karakter i uzvratile. Kapitenka Dubljević preuzela je odgvornost u napadu, odbrana je podigla intezitet i za minut smo poravnali na 70:70.

U posljednji minut naša selekcija je ušla sa dva poena prednosti nakon novog koša Dubljević, ali onda je falilo sreće. Naše djevojke su promašile nekoliko zicera, a Slovačka je to kaznila trojkom na pet sekundi prije kraja Orozove, poslije pika sa Balintovom u akciji koja je uz brzu igru u kontrama, polukontrama u drugoj četvrtini, donijela uspjeh Slovakinjama.

"Nijesmo izgubili utakmicu u posljednjem minutu. Jesmo se vratili, ali smo morali da igramo bolje, posebno u drugoj četvrtini, koja je bila užasna. Dali smo šansu protivniku da preokrene i od tog trenutka je vjerovao u pobjedu. Sada moramo da pobijedimo Island, ta utakmica je veoma važna". - kazao je selektor Injiges nakon meča.

Najefikasnija u crnogorskoj reprezentaciji bila je Milica Jovanović sa 24 poena, 19 je dodala Jelena Dubljević. Sa druge strane, Feliksova je ubacila 19, a junakinja pobjede Orozova 13 koševa.

Crna Gora kvalifikacije za Eurobasket nastavlja u srijedu, kada će u Podgorici dočekati Island.