Moćni Mornar na korak do plej ofa
Napisao Velisa    nedjelja, 04 februar 2018 18:51    PDF Štampa El. pošta

nidam_mornarKošarkaši Mornara ubjedljivo su pobijedili Igokeu u Laktašima 93:79 i na korak su od plasmana u plej of ABA lge.

Barani su stigli do 12. pobjede u sezoni i sada ih teoretski pobjeda dijeli od potvrđivanja četvrtog mjesta koje vodi u polufinale doigravanja regionalnog takmičenja.

Domaći sastav je parirao u prvoj četvrtini, Mornar do odmora stigao do deset poena viška, međutim Igokea se vratila. Na četiri ipo minuta prije kraja treće četvrtine bilo je samo +2 za Barane, koji su tada napravili seriju 13:4, stigli do prednosti od 70:59 i više povratka za rivala nije bilo.

Crnogorski reprezentativac Derik Nidam je odigrao još jedan fenomenalan meč pošto je ubacio 26 poena, pet trojki, imao je i sedam asistencija, pet skokova i ukradenu loptu.

Uroš Luković dodao je 16, a reprezentativni bek Nemanja Vranješ 13 poena.  U domaćem timu 20 poena Roberta Rikića.

"Za nas je ovo bila izuzetno važna pobjeda nakon koje više nema kalkulacija i mislim da je sad potpuno jasno da smo u plej ofu. Čestitam svojim igračima koji su najzaslužniji za ovo što smo uradili. U drugom dijelu Aba lige mi smo uz Zvezdu jedini tim sa samo jednim porazom što dovoljno govori o našem kvalitetu." - kazao je nakon meča trener Barana Mihailo Pavićević.

Mornar šansu da osigura plej of ima pred domaćim navijačima naredne subote protiv Cedevite, mada bi i u slučaju poraza Barani mogli da osiguraju četvrto mjesto ako rivali za tu poziciju ne budu uspješni.