Budućnost poražena u Zagrebu
Napisao Velisa    subota, 03 februar 2018 19:54    PDF Štampa El. pošta

musa_nikola_ivanovic

Košarkaši Budućnosti Voli izgubili su od Cedevite u Zagrebu 76:71 derbi utakmicu 19. kola ABA lige.

Plavo-bijeli su odigrali očajno završnicu meča i to ih je odvelo u drugi uzastopni poraz u regionalnom takmičenju. Sada je prvo mjesto praktično u rukama Crvene Zvezde, koja će ukoliko dobije sve do kraja biti imati prednost domaćeg parketa u doigravanju.

Podgoričani su tokom prvog dijela konstantno jurili rezultat, Cedevita je bila u prednosti, ali tek minimalno.

Ipak u završnici je djelovalo da Podgoričani imaju pobjedu u rukama. Na tri minuta prije kraja bilo je 64:69 i napad da se uveća tih +5. Gordić nije uspio, nakon toga je Ivanović zaradio petu ličnu grešku i to je donijelo probleme u organizaciji napada plavih do kraja.

Cedevita je koristila greške i loše odluke gostiju. Za tri minuta napravila je seriju 12:2 i obezbijedila je trijumf kojim je i teoretski potvrdila plej of.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Filip Krušlin sa 19, dok je Džanan Musa ubacio 15 poena. U ekipi Budućnosti, koja je upisala četvrti poraz u sezoni, istakao se Kajl Gibson sa 19 koševa, ali i nekoliko loših odluka u finišu.

Drugi crnogorski predstavnik u regionalnom takmičenju, barski Mornar će sjutra u 17 sati, biti gost Igokee.