Sutjeska slavila u Ulcinju
Napisao Velisa    subota, 16 decembar 2017 20:24    PDF Štampa El. pošta

Erste_kosarkaska_liga

Košarkaši Sutjeske, Lovćena, Teoda i Danilovgrada slavili su u osmom kolu Erste lige.

Sutjeska je u derbiju pobijedila Ulcinj u gostima 80:70. Nikšićani su do odmora stekli nedostižnih 17 razlike, pa je domaći sastav u posljednjoj četvrtini samo ublažio poraz.

Uzalud je tako ostao još jedan sjajan napadačku učinak Kejsija Šeferda koji je ubacio 30 poena uz sedam skokova i šest asistencija. 20 poena za pobjednike dao je Robert III Habs, 16 je ubacio Džonson.

Statistika sa meča Ulcinj - Sutjeska.

Teodo je lako pobijedio Ibar 96:59. Neizvjesnost je postojala samo u prvih deset minuta 19:15, nakon čega su domaći dodali glas i obezbijedili trijumf.

Hadžibegović je dao 12 poena uz 13 skokova, najefikasniji je bio Rondović sa 14 poena, 13 poena i osam uhvaćenih lopti, te pet assitencija sakupio je Sekulović.

U redovima Ibra bolji od ostalih Simons koji je dao 17 poena.

Statistika sa meča Teodo - Ibar.

Lovćen je opravdao ulogu favorita protiv Studentskog centra i slavio je 84:72. Drugo poluvrijeme je presudilo pobjednika, a istakao se Aleksa Popović sa 16 poena i devet skokova. 14 poena ubacio je Radunović, 13 Baćović.

U redovima domaćih 23 poena Strunjaša, 14 Bogojevića.

Statistika sa meča Studentski centar - Lovćen 1947.

Danilovgrad je pobijedio Primorje 74:60 uz fenomenalan nastup Dragoja Đokovića. Ovaj košarkaš je igrao svih 40 minuta i ubacio je 31 poena uz sedam skokova i čak devet ukradenih lopti uz odličnih 60% procenta šuta iz igre donijeli su mu indeks 37.

15 poena dodao je Lalić, po 10 Miličković i Jovović. Na drugoj strani u timu Primorja po 13 poena Domani, Miladinović i Vladimir Starovlah.

Statistika sa meča Danilovgrad - Primorje 1945.