Cibona pobijedila Mornar
Napisao Velisa    nedjelja, 03 decembar 2017 20:03    PDF Štampa El. pošta

marko_mugosa

Košarkaši Mornara doživjeli su šesti poraz ove sezone pošto su u desetom kolu ABA lige izgubili od Cibone u Baru 82:78.

Vrlo izjednačen meč riješen je u posljednja tri minuta kada je gostujući sastav imao više raspoloženih i preciznih igrača, dok su domaći košarkaši promašili svoje šanse da dođu do trijumfa.

Ekipe su se tokom meča često smjenjivale u vođstvu, Barani su u drugoj četvrtini imali maksimalnih šest poena prednosti, dok je Cibona stizala i do +13. Ipak Mornar se vratio i posljednji put do prednosti stigao na 03:30 prije kraja meča poenima Mugoše 74:73. Ipak baš tada je Cibona uzvratila serijom 6:0 i riješila meč.

Derik Nidam je sa 24 poena bio najefikasniji kod Barana, 13 poena dodao je Ros, 12 Mićović, 10 Mugoša.

U pobjedničkom sastavu po 23 poena ubacili su Žorić i Novačić, na kraju je presudio sa linije slobodnih bacanja dosta sigurni Marko Tomas.

Mornar u narednom kolu ABA lige gostuje MZT-u.