Teodo nanio prvi poraz košarkašima Sutjeske
Napisao Velisa    subota, 02 decembar 2017 20:33    PDF Štampa El. pošta

Erste_kosarkaska_liga

Košarkaši Lovćena, Teoda i Ibra upisali su pobjedu u večerašnjim mečevima šestog kola ERSTE lige.

Košarkaši Lovćena ubjedljivo su savladali Danilovgrad u gostima 47:71 (11:28, 7:9, 17:14, 12:20).

Sve neizvjesnosti u meču Cetinjani su riješili u prvoj četvrtini koju su dobili sa čak 28:11 i tako trasirali put ka novoj prvenstvenoj pobjedi.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksa Popović sa 17 poena, a najkorisniji Radunović sa 16 poena, osam skokova i dvije asistencij i indeks korisnosti 22. Dvocifren u gostujućem timu bio je i Baćović koji je ubacio 10 poena.

Kod domaćina 14 poena Đokovića, 12 Jovovića i 10 Ratkovića.

Statistika sa meča Danilovgrad - Lovćen.

Teodo je u derbiju savladao Sutjesku 73:68 (27:18, 14:19, 19:14, 13:17).

Susret dvije odlične ekipe opravdao je očekivanja, donio neizvjesnost i pobjedu tivatskog tima koji je vodio praktično svih 40 minuta. Tim Zorana Glomazića nakon prve četvrtine stvorio je prednost, gosti su se vratili, praktično do kraja prijetili, međutim nijesu ugrozili trijumf Teoda.

Odličan susret odigrao je Popović sa 19 poena i osam skokova. Po 11 poena dodali su Hadžibegović i Savić, deset je upisao Rondović.

U nikšićkom timu koji je upisao prvi poraz u prvenstvu 20 poena Džonsona, 16 je dodao Habs.

Statistika sa meča Teodo - Sutjeska.

Ibar hvata zalet i slavio je u Bijelom Polju protiv Jedinstva 74:87 ( 24:26, 21:23, 17:22, 12:16).

Dominirao je Vučićević koji je ubacio čak 30 poena, Perović je dodao 17 i imao čak 15 skokova, dok je Simić uz 10 poena upisao i osam asistencija. Na drugoj strani 26 poena i 15 skokova Čekića.