Budućnost se ne zaustavlja, srušen i Partizan
Napisao Velisa    subota, 02 decembar 2017 20:00    PDF Štampa El. pošta

barovic_velickovic_1000_x_727

Košarkaši Budućnosti savladali su Partizan u derbiju 10. kola ABA lige 86:79.

U finišu su plavo-bijeli slomili otpor rivala i nastavili sjajnu seriju pobjeda u regionalnom takmičenju kojom čuvaju prvo mjesto na tabeli.

Nakon startne prednosti domaćih od deset poena, 12:2, Partizan je u većem dijelu meča držao rezultatski priključak. Poslije deset minuta bilo je 24:20, a Podgoričani su u finišu poluvremena stigli do osjetne prednosti.

N
apravili su plavo-bijeli seriju 11:0, pogodivši tri trojke i stigli do prednosti od 55:43 na poluvremenu.

Beograđani su znali da se vrate i iz tog minusa i da drže potpuni priključak sve do posljednja tri minuta. Tada se Budućnost odlijepila na 79:72, a nakon što su gosti smanjili na minus dva, Danilo pa Zoran Nikolić su pogodili i riješili meč.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Gordić sa 19, Danilo Nikolić ubacio je 16, dok je Kajl Gibson meč završio sa 13 poena. Dvocifreni su bili i Sead Šehović sa 12 i Nikola Ivanović sa 11 ppena.

U beogradskom timu najbolji je bio Patrik Miler sa 22 koša.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 9. decembra, biti gost FMP-a.