Crnogorci preletjeli Minsk
Napisao Velisa    ponedjeljak, 27 novembar 2017 01:39    PDF Štampa El. pošta

nemanja_radovicPrva pobjeda naše košarkaške reprezentacija u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo stigla je u Minsku. Crnogorci su savladali ubjedljivo Bjelorusiju 91:67.

Konačnih +24 najbolje oslikava razliku u kvalitetu dva tima. Bjelorusi koji su parirali dobro Sloveniji na startu takmičenja, od starta su naišli na izrazite probleme protiv našeg tima. Selektor Mitrović, koji je ostvario prvu pobjedu na toj poziciji, od starta je tražio agresivnost u defanzivi i to je dobio.

Domaći su se mučili da dođu do poena, naši vrlo često i iz tranzicije za nekoliko minuta su stvorili osjetnu prednost. Nakon prve četvrtine bilo je +8, 24:16, da bi u drugom dijelu bilo praktično sve riješeno.

31:15 bilo je u drugih 10 minuta za Crnogorce i bilo je jasno da im ni 90-tominutno odgađanje početka zbog kvara na konstrukciji koša nije poremetilo fokus, ali ni energiju potrebnu da se napravi praktično odlučujući korak ka drugoj fazi kvalifikacija.

Bjelorusi su u jednom momentu prišli na 14 poena zaostatka, uslijedio je tajm aut naše klupe, odlična reakcija igrača i prednost je išla i do 30 poena.

“Poslije loše utakmice u Podgorici protiv Španije, bili smo agresivni u odbrani, igrali onako kako smo se dogovorili i zasluženo slavili. Nikome nije lako da igra u ovim terminima i ovim uslovima, tako da moram da budem zadovoljan ishodom i izdanjem mog tima” - izjavio je naš selektor Mitrović.

“Vrlo važna pobjeda. Dobro smo počeli meč, nakon čega smo igrali rutinski. Zadovoljni smo prvom akcijom. Za nekoliko dana teško da se može uraditi nešto dobro, da izgleda kako bi trebalo. Ipak, ostvarena je očekivana pobjeda u Bjelorusiji, spremamo se za nastavak takmičenja”, kazao je Nikola Ivanović.

Timska predstava obilježila je noć, poenterski se istakao Nemanja Radović sa 19 poena i osam skokova, atraktivnošću Grin sa nekoliko sjajnih zakucavanja uz odlične role i u odbrani. Veliki doprinos stigao je i od ostalih momaka koji su odigrali sjajan meč u sali sportova u Minsku, koja se koristi najčešće za hokej pa je za večerašnji duel parket bio postavljen na ledu.

Izabranici Zvezdana Mitrovića takmičenje nastavljaju 23. februara. Tada ćemo ugostiti Sloveniju koja ima identičan učinak poslije dva kola, po pobjedu i poraz.