Budućnost sačuvala prvo mjesto pobjedom u Skoplju
Napisao Velisa    nedjelja, 19 novembar 2017 19:57    PDF Štampa El. pošta

petar_popovic

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Skoplju MZT 93:71 (22:13, 21:20, 18:20 i 32:18), u utakmici devetog kola ABA lige.

Podgoričani su upisali sedmu uzastopnu pobjedu ove sezone, a sa ukupno osam trijumfa i dalje su najbolji tim regionalnog takmičenja. Izabranici Aleksandra Džikića odigrali su još jedan dobar meč, u većem dijelu su kontrolisali rezultat i igru a u posljednjoj četvrtini stigli do ogromne prednosti.

Podgoričani su prošle sezone izgubili u Skoplju, ali su ovaj put od starta stavili do znanja domaćima da su stigli po pobjedu. Nakon 10 minuta prednost je bila devet poena, a tokom druge četvrtine stizala je i do 14. Istina je da je makedonski tim do odmora smanjio zaostatak, uspijevao i da priđe na ispod 10 poena minusa, ali je sve riješeno serijom 17:0 tokom prvog dijela posljednjeg perioda.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Ivanović sa 14, Petar Popović dodao je 13, Kajl Lendri 12, dok je Zoran Nikolić meč završio sa deset poena.

U skopskom imu najbolji je bio Dominik Mavra sa 14, dok su po poen manje ubacili Bojan Trajkovski i Jure Lalić.

U ABA ligi slijedi dvonedjeljna pauza, a u narednom kolu Budućnost Voli 2. decembra ugostiće Partizan