Mornar poražen u Zagrebu
Napisao Velisa    subota, 18 novembar 2017 22:03    PDF Štampa El. pošta

musaKošarkaši Mornara doživjeli su poraz u devetom kolu ABA lige pošto su izgubili na gostovanju Cedeviti 99:75.

Barani su peti put ove sezone izgubili u regionalnom takmičenju, a u Zagrebu su potpuno posustali u drugom poluvremenu.

Nakon dobrog prvog dijela izabranici trenera Pavićevića su u posljednja tri minuta druge četvrtine dozvolili rivalu da ode na +10, a onda da se u nastavku potpuno odlijepi i stigne do lakog trijumfa.

Blistao je Dženan Musa koji je za Cedevitu ubacio čak 35 poena uz to je imao pet skokova i tri asistencije, a iz igre je šutirao nestvarnih 10/12, dok je sa slobodnih bacanja imao učinak 10/11. 15 poena dodao je Ukić, po 10 Džonson i Stipanović.

Kod Barana najefikasniji bio je Rejli Ros sa 17 poena, 14 poena Lukovića, 13 Mićovića.

Cedeviti je ovo šesta pobjeda, dok Mornar ima skor 4-5.