Pobjede Ulcinja, Teoda i Lovćena
Napisao Velisa    subota, 18 novembar 2017 21:08    PDF Štampa El. pošta

Erste_kosarkaska_liga

Košarkaši Ulcinja, Teoda i Lovćena ostvarili su pobjede u večerašnjim mečevima Erste prve košarkaške lige. Posljednji meč četvrtog kola na programu je sjutra.

Košarkaši Ulcinja dobili su derbi četvrtog kola Erste lige.

Ulicnjani su u gostima nadigrali Danilovgrad 71:56 i na taj način sačuvali su maksimalan učinak i nanijeli rivalu prvi poraz ove sezone.

Gosti su u posljednjoj četvrtini riješili pitanje pobjednika, a najzaslužniji za to bio je sjajni Šeferd koji je igrao svih 40 minuta i za to vrijeme ubacio 29 poena uz šest asistencija. 16 poena imao je Milić uz sedam skokova i pet asistencija, dok je Bošković ubacio 14 poena.

Kod domaćina 18 poena postigli su Ratković i Đoković.

Statistika meča Danilovgrad - Ulcinj.

Teodo je rutinski izašao na kraj sa Studentskim centrom, a sve je bilo praktično riješeno nakon prve četvrtine koju je domaćin dobio 25:13. Gosti su u posljednjem periodu ublažili minus.

22 poena za pobjednike ubacio je Rondović, 19 uz pet asistencija dodao je Popović. Kod Studendskog centra 16 poena Nikaljevića, dvocifren još Bogojević sa 11.

Statistika meča Teodo - Studentski centar.

Lovćen je opravdao ulogu favorita na gostovanju Primorju 1945 i slavio je 109:55.

Gosti su već do odmora ubacili 57 poena i stekli ogromnu prednost pa pobjeda nije dolazila u pitanje. Svi su se igrači cetinjskog tima upisali u strijelce, a najviše je dao Jelenić koji je imao 18 poena. 14 poena Starovlaha na drugoj strani.