Košarkašice ubjedljive na Islandu
Napisao Administrator    subota, 11 novembar 2017 18:10    PDF Štampa El. pošta

injiges

Crnogorske košarkašice bile su uspješne na startu kvalifikacija za Eurobasket i lako su slavile protiv Islanda u gostima 84:62.

Izabranice Roberta Injigesa bile su dobre na premijeri u podmlađenom sastavu. Drugo poluvrijeme bilo je bolje u izdanju našeg tima koji je očekivano igrao po notama Jelene Dubljević. Predvodnica nove generacije ubacila je 30 poena.

Islanđanke su parirale u prvom poluvremenu (39:32 za naše), prije svega zahvaljujući dobrom šutu za tri poena Sverisdotir. Ipak u trećoj četvrtini naš sastav je odigrao znatno čvršće u odbrani, što je omogućilo da iz tranzicije dođe do lakih poena. 22:8 dobile su Crnogorke treći period i riješile pitanje pobjednika.

Dubljevićeva je šutirala iz igre fenomenalnih 11/14, imala je i šest skokva za indeks korisnosti 35. Glori Džonson je na debiju dala 11 poena, osam je dodala Raković, sedam Jovanović.

Kod domaćih 23 poena Kjartansdotir, 18 Sverisdotir.

Naše košarkašice u drugom kolu igraće protiv BiH, 15. novembra u Podgorici.