Crna Gora ubjedljiva protiv Mađarske
Napisao Milos Pavicevic    subota, 02 septembar 2017 14:21    PDF Štampa El. pošta

Crna_Gora__-_Madjarska_1Muška seniorska reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu koje se održava u Turskoj, Izraelu, Finskoj i Rumuniji – izabranici Bogdana Tanjevića u Klužu su savladali selekciju Mađarske 72:48 (14:11, 25:18, 21:11, 12:8) u drugom kolu grupe C. Prednost je bila dvocifrena već na poluvremenu (39:29), a nakon sjajnog izdanja u trećoj četvrtini, Bojan Dubljević i saigrači stekli su 20 poena viška (60:40), pa su savladali direktnog konkurenta u borbi za mjesto koje vodi u eliminacionu rundu koja će se igrati u Istanbulu. Nakon ubjedljivog poraza od Španije na premijeri, ''crveni'' su odigrali na visokom nivou svih 40 minuta, u svim segmentima igre nadigrali su protivnika i pobjedom se vratili na pravi put, što je od izuzetnog značaja pred nastavak takmičenja i borbe za ostvarenje cilja, nakon što je na prethodna dva nastupa na EuroBasketu grupna faza bila krajnji domet. Na šampionatu je  nedjelja slobodan dan za timove iz grupe C, a naredni protivnik, u ponedjelja (16. 45 sati po našem vremenu) je selekcija Hrvatske.

Statistika utakmice Crna Gora - Mađarska

Izjave nakon utakmice utakmice Crna Gora – Mađarska – VIDEO

Crna_Gora__-_Madjarska_3Bojan Dubljević i Nikola Vučević su bili najefikasniji sa po 13 poena i po 7 skokova, Nikola Ivanović je dodao 10, Nemanja Đurišić 9, a Nemanja Vranješ 8...Filip Barović se nije upisao u strijelce, ali je imao devet skokova.

David Vojvoda je sa 20 poena bio najbolji u mađarskom timu, koji je doživio drugi poraz, nakon što je izgubio od Hrvatske 67:58.

Crna_Gora__-_Madjarska_5''Crveni'' su dobro krenuli u i u 7. minutu imali su sedam poena prednosti (10:3) nakon što je dva bacanja pogodio Dubljević. Nakon poena centra Valensije, ''plus sedam'' (12:5) bilo je i u 8. minutu, ali je Mađarska predvođena Vojvodom prišla na tri poena (12:9) u 9. minutu. Nakon prve četvrtine bilo je 14:11.

Mađarska je zaostatak na početku druge dionice smanjila na poen (14:13), ali je Pavlićević trojkom odbio nalet izabranika Stojana Ivkovića, a prednost je nakon trojke Ivanovića, u 16. minutu prvi put bila i dvocifrena (27:17). Vojvoda je bio sjajan u redovima Mađarske i već do 18. minuta postigao je 15 poena, ali su Dubljević i saigrači održavali sigurnu prednost, koja je nakon trojke Vranješa u posljednjem minutu drugog perioda bila 12 poena (39:27). Nakon prvog polkuvremena bilo je 39:29.

Crna_Gora__-_Madjarska_6U trećoj četvrtini sjajno izdanje izabranika Bogdana Tanjevića – nakon vezanih trojki Dubljevića i Pavlićevića, u 23. minutu bilo je 45:31, pa je selektor Mađarske Ivković morao da zatraži tajm aut. Mađarska je u 25. minutu zaostatak smanjila na 10 poena (47:37), ali je uslijedila serija od osam vezanih poena naše selekcije za ''plus 18'' (55:37) nakon poena Šehovića iz kontre. Na kraju trećeg perioda bilo je 60:40, nakon trojke Vranješa.

I početak posljednje četvrtine bio je furizoan, pa su Šehović, Vranješ i Ivanović u 34. minutu donijeli 26 poena prednosti (66:40), a prednost je rekordna bila u 36. kada je Dubljević pogodio za 70:42. Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika, a ona je na kraju bila ubjedljivih 24 poena za povratak samopouzdanja i lijepu uvertiru pred naredna tri meča u grupi.