Španija protivnik u osmini finala
Napisao Milos Pavicevic    utorak, 01 avgust 2017 18:36    PDF Štampa El. pošta

Crna_Gora_Turska_1

Juniorska reprezentacija doživjela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina koje se održava u Slovačkoj – izabranici Nebojše Bogavca su poraženi od Turske 85:74 (20:16, 28:22, 20:16, 17:20) u utakmici trećeg kola grupe A. ''Crveni'' su na startu poraženi od Rusije (81:71), dok su u drugom kolu pobijedili selekciju Njemačke (81:73). Crna Gora osvojila je treće mjesto u grupi A i u osmini finala za protivnika će imati Španiju, drugoplasiranu selekciju grupe B. Duel je na programu u srijedu u 15 sati i 45 minuta. Pobjednik će izboriti plasman u četvrtfinale, a poraženi ide u razigravanje za plasman od 9. do 16. mjesta.

Crna Gora je na startu, trojkom Čepića i poenima Simonovića,  povela 5:0, i sve do pred kraj dionice je održavala prednost (14:10). Serijom 10:2, Turci su preokrenuli i prvu četvrtinu završili sa vođstvom 20:16, a prednost više nijesu ispuštali do kraja meča.

Crna_Gora_Turska_2Turska je kontrolisala dešavanja na terenu i u 28. minutu imala je velikih 17 poena razlike (47:64). Crna Gora je u finišu prišla na ''minus 4'' (74:78), ali "crveni" nijesu imali snage za totalni preokret nad favorizovanim Turcima.

U crnogorskom timu najbolji su bili Nikola Žižić sa 12 i Pavle Titić sa 11 poena.

Ubjedljivo najbolji igrač meča bio je turski centar Ragip Atar sa skorom od 27 poena i devet skokova.

Bez obzira na poraz, Crna Gora će takmičenja nastaviti u osmini finala, u koje su se plasirale ekipe iz sve četiri grupe.

Pobjednici će izboriti plasman u četvrtfinale, a poraženi u razigravanje od 9. do 16. mjesta.

Cilj naše selekcije je da izbori opstanak u elitnoj diviziji, a za to je potrebno da izbjegne tri posljednja mjesta na šampionatu.