Treći poraz Crne Gore u Istanbulu
Napisao Milos Pavicevic    četvrtak, 06 jul 2017 23:42    PDF Štampa El. pošta

turke-karadag18_07072017_0001_9_01-1Mlada reprezentacija Crne Gore doživjela je treći poraz na turniru u Istanbulu , koji se održava u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo koje je na programu od 15. do 23. jula u Grčkoj - izabranici Dušana Dubljevića poraženi su od selekcije Turske 59:52. ''Crveni'' su u prva dva kola upisali poraze od Srbije i Litvanije. Crna Gora će naredni meč u Istanbulu odigrati u petak (13 sati) protiv selekcije Letonije.

''Crveni'' su sjajno otvorili meč i poveli su 12:0 u 5. minutu.  Nakon prve četvrtine bilo je takođe, ''plus 12'' (23:11).

Turska je silovito krenula u drugom periodu i napravila seriju 18:0 za potpuni preokret i vođstvo od 29:23.

Izabranici Dušana Dubljevića su ipak, bili bolji u finišu druge dionice, pa su do kraja poluvremena preokrenuli i na veliki odmor otišli sa četiri poena viška – 36:32.

U trećem periodu, ''crveni'' su u nekoliko navrata imali četiri poena prednosti, ali je na kraju dionice bilo neriješeno (46:46).

Turska je sredinom posljednje četvrtine stekla pet poena prednosti (53:48), što je ispostavilo se bila nedostižna prednost za našu selekciju do kraja meča.

Najefikasniji su bili Miloš Popović sa 11 poena i devet skokova, te Milić Starovlah, Filip Bakić i  Marko Grković koji su dodali po osam.

Kod Turske Berkan Durmaz je upisao 13 poena i devet uhvaćenih lopti.