Budućnost Bemaks treća na finalnom turniru
Napisao Milos Pavicevic    nedjelja, 19 mart 2017 20:12    PDF Štampa El. pošta

Celje_Beroe_17

Košarkašice Budućnost Bemaksa osvojile su treće mjesto na finalnom turniru regionalne WABA lige. Branilac trofeja savladao je u meču za treće mjesto bugarsku Montanu 44:41 (9:7, 16:16, 12:9, 7:9). Trofej je osvojila ekipa Atlet iz Celja koja je u finalu slavila protiv bugarske ekipe Beroe 61:57 (18:9, 18:12, 14:11, 11:25) i drugi put u klupskoj istoriji osvojila naslov pobjednika regionalnog takmičenja.

U trijumfu Budućnost Bemaksa protiv Montane, najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Nikolina Babić sa 11, dok je poena manje ubacila Božica Mujović.

U bugarskom timu najbolja je bila Danijela Peteva sa 11 poena.

Celje_Beroe_11Atlet je u finalnom meču završnog turnira, savladao bugarsku ekipu Beroe i drugi put u klupskoj istoriji osvojio trofej regionalnog takmičenja. Bio je šampion i 2002. godine.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Šen Evans sa 16, Anamarija Preželj dodala je 15, dok je Larisa Ocvirk meč završila sa 13 poena.

U bugarskom timu najbolja je bila Monika Rid sa 19 poena.

Podgorica je treći put bila domaćin finalnog turnira regionalnog takmičenja.