Budućnost osvojila deseti trofej Kupa
Napisao Milos Pavicevic    subota, 18 februar 2017 19:57    PDF Štampa El. pošta

Buducnost-Mornar_finale_001Košarkaši Budućnost Volija četvrti put uzastopno pobjednici su Kupa Crne Gore – izabranici Ilijasa Zurosa u finalu završnog turnira u Baru savladali su Mornar 72:68 (20:11, 17:18, 19:22, 16:17) i deseti put osvojili trofej nacionalnog Kupa. Podgorički klub ima i tri trofeja Kupa bivše Državne zajednice, dok Mornar nema trofej, a drugi put uzastopno zaustavljen je u finalu. U duelu učesnika ABA lige koji je odigran u sjajnoj atmosferi u dvorani ''Topolica'', pitanje pobjednika riješeno je u dramatičnoj završnici u kojoj je Antabija Voler deset sekundi prije kraja promašio trojku, a Suad Šehović sa linije slobodnih bacanja postavio konačnih 72:68. Pobjednički trofej kapitenu Budućnost Volija Suadu Šehoviću uručio je član Predsjedništva Košarkaškogn saveza Crne Gore Zoran Piperović.

Buducnost-Mornar_finale_004Suad Šehović i Nemanja Gordić bili su najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 15 poena, dok je Bojan Subotić meč završio sa 13.

U redovima barskog tima najbolji su bili Boris Bakić sa 17 i Lamont Džons sa 16 poena.

"Najvažnije je što smo pobijedili. Odlično smo odigrali u prvom dijelu, a onda je Mornar promijenio taktiku i zaigrao sa četiri mala igrača. To nas je malo poremetilo. Željeli smo trijumf i na kraju smo pobijedili" – kazao je trener Budućnost Volija Ilijas Zuros.

Buducnost-Mornar_finale_007Budućnost Voli je bila bolja u prvom poluvremenu – u 8. minutu vodila je 16:7, nakon prve dionice bilo je 20:11, a prednost je rekordna bila u 15. minutu kada je Gordić pogodio trojku za 32:18. Nakon prvih 20 minuta, najtrofejniji crnogorski klub vodio je 37:28.

Dvocifrenu prednost ''plavi'' su održavali do 25. minuta kada je Subotić pogodio trojku za ''plus 11'' (49:38), nakon čega je uslijedio period sjajne igre izabranika Đorđija Pavićevića koji su za tri minuta napravili seriju 10:1 i prišli na samo dva poena zaostatka (50:48). U posljednjih deset minuta, gosti su ušli sa pet poena viška – 56:51.

"Pravi derbi. Znali smo da će biti teško. kontrolisali smo veći dio meča, ali se Mornar vratio... Na kraju, imali smo više koncentracije. Sve čestitike Mornaru, ali mislim da smo zasluženo slavili" - rekao je kapiten Budućnosti Suad Šehović.

Buducnost-Mornar_finale_009Početak posljednjeg perioda pripao je domaćinu koji je predvođen sjajnim Bakićem napravio seriju 9:0 i nakon trojke i realizovanog dodatnog bacanja bivšeg crnogorskog reprezentativca u 33. minutu prvi put poveo (60:59).

Rekordnu prednost Barani su imali u 35. minutu kada je Elis pogodio za 66:63. Budućnost je uzvratila serijom 6:0 i povela 69:66 nakon što je Rejnolds pogodio dva bacanja, pa je uslijedila dramatična završnica.

Gordić je pogodio samo jedno bacanje za vođstvo svog tima 70:68, minut i šest sekundi prije kraja, a nakon nerealizovanog napada Budućnosti, Mornar je imao 24 sekunde da dođe do produžetka ili pobjede. Voler je međutim, promašio šut za tri poena, a Suad Šehović na drugoj strani pogodio dva bacanja za novi trofej podgoričkog kluba.

"Neizvjesna utakmica do samog kraja. Uspjeli smo da stignemo prednost Budućnosti, imali otvoreni šut za pobjedu... Ali, to je sport. Najvažnije je da je večeras bio pravi ambijent, da region može da nam zavidi na ovakvom finalu. Čestitam Budućnosti na pobjedi, ne bi bilo nezasluženo ni da smo mi slavili" - kazao je trener Mornara Đorđije Pavićević po završetku finala.