Crna Gora četvrti put na Eurobasketu
Napisao Milos Pavicevic    srijeda, 23 novembar 2016 19:28    PDF Štampa El. pošta

Crna_Gora_-Italija_4Ženska seniorska reprezentacija plasirala se na Evropsko prvenstvo, koje će 2017. godine biti odigrano u Češkoj – izabranice Momira Milatovića u posljednjem kolu kvalifikacija u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru u Podgorici  savladale su selekciju Italije 66:57 (13:12, 18:12, 18:18, 17:16) i kao drugoplasirane izborile plasman na šampionat. ''Crvene'' su se revanširale protivniku za poraz u prvom međusobnom duelu i sa četiri trijumfa i dva poraza završile nastup u grupi, čime su četvrti put uzastopno izborile vizu za smotru najboljih selekcija Starog kontinenta, nakon učešća na šampionatima u Poljskoj, Francuskoj, te Mađarskoj i Rumuniji prošle godine. Šampionat Evrope održaće se u Češkoj, od 16. do 27. juna naredne godine.

Crna_Gora_-Italija_10U duelu protiv tima koji je sa pet pobjeda u isto toliko mečeva, ranije osigurao vizu za Eurobasket i u kojem je pobjeda bila imperativ, Jelena Škerović i saigračice nijesu uspjevale da se rezultatski odlijepe sve do finiša.

Rasterećene Italijanke, konstantno su bile blizu, ispod deset poena zaostatka, sve do tri minuta prije kraja, kada je bilo ''plus 11'' (62:51), košem nezadržive Jelene Dubljević.

Minut kasnije, Iva Perovanović je sa linije bacanja povisila na 64:51 i meč je definitivno riješen.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je šampionka WNBA lige Jelena Dubljević sa 29 (šut iz igre 12 – 10), uz šest skokova i četiri asistencije, dok je Iva Perovanović ubacila deset poena.

U italijanskoj reprezentaciji najbolja je bila Laura Maći sa 15 poena.